Merhaba Arkadaşlar,
Bir önceki yazımızda ShrePoint kurulumunu gerçekleştirdik ama herhangi bir ayar yapmadık. Çünkü SharePoint ilk çıktığında beraberinde birçok hata da getirdi. Bu yazımıda bu hataları ortadan kaldırmak için Microsft’un yayınladığı güncellemeleri kurmaktan bahsedeceğiz.

Güncelleme sıramız aşağıdaki gibidir.

  1. Kurudğumuz SharePoint sürümü ilk çıkan sürümdür. Bu yüzden ilk olarak “SharePoint Server 2013 için Service Pack 1” indirip kurmamız gerekiyor. Bu işlem için http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=42544 adresindeki dosyaları indirmeniz ve kurmanız gerekiyor.
  2. SP1 kurulumundan sonra Microsft’un yayınlamış olduğu güncellemeri yüklememiz gerekiyor. Çıkan güncellemeler listesini https://technet.microsoft.com/en-us/library/dn789211%28v=office.14%29.aspx adresinden takip edebilirisiniz. Bu yazıyı yayınladığım zaman Ekim 2015’te güncelleme yayınlanmış. KB numarası ise KB3085492 İlgili güncellemeyi indirip kuralım.

Konunun ana başlığı için: Sharepoint 2013 Yazı Dizisi – 01 – Giriş

Comments ( 1 )

  • Merhaba,
    Sp1 Den sonra cok güncelleme var aşağı yukarı 15 tane ve 3 gb a yakın tanesi tek tek mi güncelleme önerirsiniz yoksa en son hangi güncelleme var ise mi ?
    teşekkürler.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.